• podpora.jpg
  • georg.jpg
  • kofola.jpg
  • sps.jpg
  • tbh_technik.jpg
  • termel_a.jpg

V sezóne 2023/2024 už iba jedno mužstvo dospelých, pôsobiť bude v V.lige skupina SEVER

Vážení fanúšikovia nášho klubu. Chceli by sme vás informovať o dôležitom rozhodnutí ktoré, sme na základe všetkých okolností museli prijať.
'A' mužstvu aj 'B' mužstvu sa podarilo vyhrať svoje súťaže, čo považujeme za naozaj nevídaný úspech klubu.


Samozrejme by sme boli radi, keby sme mali finančné možnosti na to, aby sme obom družstvám mohli poskytnúť možnosť ísť hrať vyššiu súťaž. Po rozhovoroch s hráčmi a trénermi sme sa zhodli, že každé družstvo by sa muselo posilniť o 4 až 5 hráčov. To by nám neúnosne navýšilo rozpočet na seniorský futbal, ktorý je podľa nás už aj tak dosť vysoký. Na základe týchto skutočností sme sa rozhodli urobiť ťažké rozhodnutie - a to že v nadchádzajúcej sezóne spojiť 'A' aj 'B' mužstvo do jedného tímu.

 

Ešte väčšia dilema nastala, do akej súťaže sa mužstvo prihlási. Po diskusiách s hráčmi oboch družstiev, s prihliadnutím na finančnú situáciu klubu, sa v hlasovaní členov Výboru OFK Teplička nad Váhom rozhodlo, že mužstvo dospelých sa prihlási v nadchádzajúcej sezóne 2023/2024 do V.ligy skupina SEVER. Taktiež toto rozhodovanie bolo pre každého člena Výboru veľmi náročné. Pre V.ligu skupina SEVER zahral najmä fakt, že ak by sa súčasný káder 'A' mužstva posilnil o ďalších minimálne 4 hráčov a chcel hrať 4.ligu, znamenalo by to pre hráčov z 'B' mužstva, v ktorom hralo viacero našich odchovancov, ktorí celú kariéru pôsobia v našom klube, odchod do iného družstva. Okrem toho by sa musel navýšiť rozpočet pre mužský futbal.

 

Ďalším z dôvodov bolo, že ako Výbor sme si stanovili hlavný cieľ, a to prácu s mládežou, od ktorej očakávame v budúcnosti kvalitných odchovancov, ktorí budú nosným pilierom nášho seniorského futbalu. Zároveň sa zaväzujeme aj naďalej vytvárať čo najlepšie podmienky na napredovanie našich družstiev. Veríme, že do budúcnosti sa nám podarí nájsť možnosti na to, aby sme ďalšiu šancu hrať vyššiu súťaž využili. Vás, vážení fanúšikovia prosíme, aby ste toto rozhodnutie chápali, a aj naďalej podporovali našich hráčov.

 

Výbor OFK Teplička nad Váhom